† Vernisáž výstavy "Život ve stínu šibenice" †

10. 5. 2015

Dne 7. května proběhla vernisáž výstavy "Život ve stínu šibenice", kterou až do 26. června hostí Křížová chodba Nové radnice na Dominikánském náměstí v Brně. Vernisáži předcházela tryzna v blízkém kostele sv. Michala za oběti druhého a třetího odboje.
"Mnohým z těch, kteří se podíleli na porážce nacismu a dočkali se vytouženého míru, další totalitní režim, tentokrát komunistický, připravil tragický osud. Povinností nás současníků nyní je tuto nevýslovnou křivdu odčinit," prohlásil primátor města Brna Petr Vokřál.
Výstava se skládá z více než stovky panelů s texty a fotografiemi a vitríny s uniformami, doklady a vyznamenáními skutečných bojovníků proti fašismu, které následný komunistický režim vyhnal do exilu, zavřel do koncentračních táborů, uranových dolů či věznic nebo popravil. Výstavu doprovází 400stránková publikace. Autorem výstavy a publikace je CFr. Jan Kratochvil Fam. OT.
Záštitu nad expozicí převzali prezidenti České a Slovenské republiky, arcibiskupové pražský a bratislavský, ministr kultury, primátor města Brna a další. V prosinci by ji měl hostit Pražský hrad.
Zdroj: FB Německý řád


Počet fotografií: 16.

Dne 7. května proběhla vernisáž výstavy Život ve stínu šibenice

Vernisáž výstavy "Život ve stínu šibenice"Zpět na více zpráv.