† Řádový hrad Bouzov †

7. 7. 2015

"Z pohádky zpátky do reality..."
Na začátku to byla zřícenina hradu a oblíbený turistický cíl. Později duchovní a reprezentativní sídlo Řádu německých rytířů. Dnes na řádovém hradě tančí spoře oděné "dámy" orientální tance, v době, kdy radikální islamisté ohrožují svět a z jeho zdí se vytrácí i to poslední, co tam ještě zbylo.
S postupem času se také hrad stává i čím dál více marketingovou atrakcí, na který je zpracován i "business plán" a ocitá se tak v jakémsi začarovaném kruhu.
Naštěstí historii nikdo nepopře. Řád je a byl přínosem pro daný region. V současné době směřuje své aktivity do charitativní a sociální oblasti, vzdělávání a oblasti duchovní správy.
Řád německých rytířů, nyní Německý řád podniká kroky k jeho navrácení. Hrad ani zámek nikdo neodnese a ani neuzamkne. Naopak by ve vhodných prostorách bylo zřízeno řádové muzeum, kde by Řád prezentoval svoji historii a využíval ho i dle možností ke svému poslání. Tedy i k tomu, k čemu byl určen. Když dobrý hospodář, ať je to "německý rytíř". Hrad by tak navíc získal i více na své prestiži a historickém poslání. Až tomu nastane, bude vůči Řádu konečně učiněno spravedlnosti.
K tomu "nám" dopomáhej Bůh...

Historie řádového hradu - † Řádový hrad Bouzov †


hrad castle burg bouzov současnost, řád německých rytířů, německý řád, deutscher orden, teutonic

Řádový hrad BouzovZpět na více zpráv.