† Titulární svátek Povýšení svatého Kříže †

13. 9. 2015

Dne 14. 9. 2015 se v Německém řádu slaví svátek "Povýšení svatého Kříže" - Titulární svátek Řádu bratří německého domu Panny Marie v Jeruzalémě - Německého řádu.
V předvečer tohoto svátku, v sobotu 12. září 2015, v Kostele Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského v Praze, v 8,00 hodin, se konala slavnostní mše svatá, při níž byl oficiálně předán, za laskavého svolení Bratří Karmelitánů, Pražskému Jezulátku nový oděv - oděv čestného rytíře Německého řádu.
Mši svatou celebroval J. E. Velmistr Německého řádu, Abt. Dr. Bruno Platter a spolu s ním koncelebrovali P. Th.Lic. Norbert Jan Maria Hnátek OT a P. Mgr. Jakub Jirovec OT.
Přítomni, mimo dalších hostů, byli familiáři Německého řádu, kteří nový oděv darovali při příležitosti 825 let trvání řádu a 50 let ustavení statut familiářů papežem Pavlem VI.

Fotogalerie Titulární svátek Povýšení svatého Kříže - počet fotografií: 24.


V neděli 13. září 2015, v 9,00 hodin, v Římskokatolické farnosti a České provincii OT, ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Bruntále, se konala slavnostní mše svatá, kterou celebroval P. Mgr. Dariusz Jan Cecerski OT. Přítomni byli též familiáři Německého řádu.

Fotogalerie Titulární svátek Povýšení svatého Kříže - počet fotografií: 22.

Text, fotografie a poděkování patří Tomáši Petru Bothovi, Fam. OTTitulární svátek Povýšení svatého Kříže, Řád německých rytířů, Německý řád

Slavnost Povýšení svatého KřížeZpět na více zpráv.