† Odhalení pamětní desky gen. Rudolfu Králíčkovi †

5. 1. 2016

V sobotu 9. ledna bude slavnostně odhalena pamětní deska gen. Rudolfu Králíčkovi, významnému veliteli rakousko - uherské armády a držiteli mnoha vyznamenání včetně Mariánského kříže Řádu německých rytířů.
Generál Rudolf Králíček
(* 19. 1. 1862 Huštěnovice; † 4. 1. 1946 Český Těšín)
jeden z nejvýznamnějších velitelů rakousko - uherských vojsk, se dočká pamětní desky v rodných Huštěnovicích. O její odhalení a svěcení se postará Jaroslav Kníchal, hlavní vojenský kaplan Armády ČR, rodák z Nedachlebic. Obec si tak připomene 70. výročí od úmrtí významného rodáka.
Generál Rudolf Králíček byl držitelem několika vojenských vyznamenání, včetně Císařského řádu železné koruny I. třídy, Vojenského záslužného kříže, Vojenské záslužné medaile s červenou stuhou nebo Mariánského kříže Řádu německých rytířů. Po válce se stal penzionovaným generálem československé armády. Zemřel 4. ledna 1946 ve věku nedožitých 84 let. I když nepadl v boji, pamětní desku si zaslouží úplně stejně. Na vojenském poli totiž dosáhl obrovských úspěchů.
Více o osobě generála Rudolfa Králíčka
Více o Mariánském kříži Řádu německých rytířů
Zdroj: Obec Huštěnovice

Pozvánka a fotogalerie Odhalení pamětní desky gen. Rudolfu Králíčkovi - počet fotografií: 4.Odhalení pamětní desky gen. Rudolfu Králíčkovi

Odhalení pamětní desky gen. Rudolfu KrálíčkoviZpět na více zpráv.