† Německý řád 825-leté výročí - J. S. papež František †

10. 2. 2016

Německý řád ukončil 825-leté výročí společně s J. S. papežem Františkem.
Velmistr Německého řádu J. E. Abt. Dr. Bruno Platter OT se setkal s J. S. papežem Františkem v rámci generální audience konané dne 3. února 2016 na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu za účasti 20 tisíc lidí.
Přibližně 100 kněží a familiářů Německého řádu převážně z Rakouska, Německa a Belgie podniklo společnou pouť do Říma v rámci oslav 825 let od založení Řádu. Ve velmi srdečném rozhovoru velmistr Německého řádu pozdravil J. S. papeže Františka a informoval ho o výročí založení Řádu J. S. papežem Klementem III. (1187 - 1191) dne 6. února 1191.
Po krátkém rozhovoru papež František udělil požehnání Německému řádu a vtipně poznamenal:
"Mám výhradu k papeži Klemetovi, protože následovník se stejným jménem kdysi rozpustil Jezuitský řád."
(pozn. papež Klement XIV. roku 1773 rozpustil Jezuitský řád).
V rámci generální audience papež František ukončil i Rok zasvěceného života. Ten byl slaven po celém světě. Zahájen byl na první adventní neděli v listopadu roku 2014 a skončil 2. února 2016. Na společné modlitbě "Páně" všem poté udělil apoštolské požehnání. V dalším programu se zástupci Německého řádu např. setkali s velmistrem Maltézského řádu J. E. Matthewem Festingem, byli přijati na německém velvyslanectví u Svatého stolce a zúčastnili se mše v rámci "Rok Řádu" ve Vatikánské bazilice.

Záznam z Generální audience dne 3. 2. 2016 video: 1.Německý řád 825-leté výročí - J. S. papež František Vatikán, řád německých rytířů, německý řád, deutschen orden, ordo fratrum domus hospitalis sanctae mariae teutonicorum in jerusalem

Německý řád 825-leté výročí - J. S papež FrantišekZpět na více zpráv.