† Kříž Mariánů I. tř. v kombinaci s křížem Johanitů †

14. 2. 2016

O významu Mariánského kříže Řádu německých rytířů svědčí mimo jiné i to, že německý císař a pruský král
J. V. Vilém II. - Wilhelm II.
(* 27. 1. 1859 Berlín; † 4. 5. 1941 Doorn, Nizozemsko)
nosil jako náhrdelní dekoraci kombinaci kříže Mariánů I. tř. a kříže Johanitů. Tímto chtěl prokázat a také prokázal, že řád považuje za vysoké vyznamenání spojené s humanitární činností nejen německého Červeného kříže. Císař se svoji manželkou Augustou Viktorií při své návštěvě Jeruzalémě v roce 1898 zakládá hospitál a na tuto charitativní činnost věnuje vysoký finanční dar.
Poznámka: O této problematice bude uveřejněn zajímavý článek v časopisu Signum.

Nás však zajímá, jak vypadá tato jedinečná dekorace J. V. císaře Viléma II., kterou nosil v dobách své největší slávy do roku 1918, ale a to je zajímavé neb tuto speciální dekoraci nosil při oficiálních i privátních akcích ve svém vyhnanství v Holandsku.
Vybráno je několik typických fotografií, kde je císař právě s dekorací, která nás zajímá. Císař, který rád pózoval před objektivem fotografa má až do vysokého stáří tuto jedinečnou dekoraci na krku.
Za příspěvek děkujeme Altmannovi, se kterým dlouhodobě spolupracujeme.

Historie Mariánského kříže Řádu německých rytířů.

Pokud vlastníte ve svém archívu detailní fotografii tohoto kombinovaného kříže, budeme rádi za její zaslání, děkujeme.

Fotogalerie Kříž Mariánů I. st. v kombinaci s křížem Johanitů - počet fotografií: 6.Kříž Mariánů I. st. v kombinaci s křížem Johanitů, Vilém II., Wilhelm II., řád německých rytířů, německý řád, deutschen orden, ordo fratrum domus hospitalis sanctae mariae teutonicorum in jerusalem

Kříž Mariánů I. st. v kombinaci s křížem JohanitůZpět na více zpráv.