† Člen zastupitelstva podá na Řád trestní oznámení †

24. 2. 2016

Člen zastupitelstva Moravskoslezského kraje (KSČM) Fotis Fotopulos podá na Řád a jeho právního zástupce trestní oznámení. První náměstek hejtmana JUDr. Josef Babka (rovněž KSČM), který se také aktivně postavil proti údajně "neoprávněným" nárokům Řádu nabídl postiženým obcím právní pomoc.
Znaky trestní činnosti se spatřují v tom, že Řád dostane nejen finanční kompenzaci za majetek, který není možné vydat, ale navíc si majetek soudní cestou může vymoci.

Poznámka:
Blokační paragraf zákona o půdě z roku 1991 byl porušen a stát nebyl oprávněn po roce 2001 převádět tento majetek na kraje a obce. Navíc v případě žádaných staveb finanční odškodnění není adekvátním způsobem vypořádání. Řád vždy deklaroval, že mu nejde o peníze. V rámci restitucí ani nikdy žádné peníze nepožadoval a nenárokoval. Jde mu pouze o jeho historický majetek a bude postupovat soudní cestou.

Přidáváme:
Otázky a odpovědi † majetkoprávní nároky
Řád německých rytířů - Německý řád - Česká provincie řádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě.

Zdroj: tisk, mluvčí Řádučlen zastupitelstva moravskoslezského kraje (ksčm) podá na řád trestní oznámení, řád německých rytířů, německý řád, deutschen orden, česká provincie řádu bratří domu panny marie v jeruzalémě

Člen zastupitelstva podá na Řád trestní oznámeníZpět na více zpráv.