† Německý řád se odvolal proti zamítnutí žaloby †

19. 10. 2016

Zástupci Německého řádu podali v těchto dnech odvolání proti zamítnutí žaloby, v níž se Řád domáhá navrácení svého historického majetku, hradu Bouzova na Olomoucku. To bylo avizováno ihned po vyhlášení rozsudku s tím, že s ním Řád nesouhlasí a odvolá se.

Zástupci Řádu bližší informace k obsahu odvolání nechtějí sdělit.
"Na základě doručeného rozsudku se vedení Řádu společně s právníky rozhodlo sepsat odvolání, a to už bylo podáno. Důvody a obsah odvolání vedení Řádu nechce medializovat dříve, než zazní u soudu, aby nevznikl dojem nátlaku," shrnul mediální zástupce Řádu Mikoláš Černý.

"Odvolání ve věci hradu Bouzova jsme očekávali a bylo nám již i zasláno," komentovala krok Řádu mluvčí NPÚ Simona Juračková.
Článek: Německý řád vs. NPÚ aneb Když se Národní památkový ústav nadnáší.

Ostravský krajský soud by měl tak znovu rozhodovat ve sporu týkajícího se navrácení řádového hradu Bouzov na Olomoucku. Zpět do svého vlastnictví jej chce získat Česká provincie Řádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě, známého jako Řád německých rytířů, nyní Německý řád, která podala žalobu na Národní památkový ústav. Ten hrad odmítl v květnu 2014 vydat.

† Otázky a odpovědi - Majetkoprávní nároky † Německý řád / Řád německých rytířů
Česká provincie řádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě †

Časový vývoj majetkových nároků †Německý řád se odvolal proti zamítnutí žaloby, Řád německých rytířů, Německý řád, Česká provincie řádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě, Deutscher Orden

Německý řád se odvolal proti zamítnutí žalobyZpět na více zpráv.